Yurdışı Teşhir Standı Desteği

Ürünlerin satışa sunulduğu (üzerinde markanın iletişimi yapılan) standlar/soğutucular ve benzeri teşhir ürünlerinin maliyetleri Ticaret Bakanlığı tarafından %60 oranında desteklenmektedir.

Yurdışı Teşhir Standı Teşvik Detayları

Oran: %60

Yurdışı tanıtım amaçlı harcamalarınız %60 oranında desteklenebilmektedir.

Üst limitler

Yıllık en fazla 250.000 $ destek alınabilir.

Süre: 4 Yıl

Harcamalarınız en fazla 4 yıl boyunca desteklenir.

İlave Destek

Hedef ülkelerde +%10 ilave destek verilir. Hedef ülkeleri görüntülemek için tıklayınız.

Yurdışı Teşhir Standı Destek Şartları

1

Firma Nevi?

Şahıs şirketleri teşvikten faydanalamaz. Sadece Limited ve Anonim Şirketlerin başvuruları kabul edilir.

2

Yurtdışı Marka Tescili var mı?

Tanıtım desteği alabilmeniz için tanıtım yaptığınız ülkede marka tescil başvurunuz olması gerekir.

Ürün Teşhir Standları

Ürün teşhir standları, mağazanızı ziyaret eden müşterilere ürünlerinizi en estetik şekilde sunmanıza olanak tanır. İstediğiniz tasarım ve renkli teşhir standı ile müşterilerinizin satın almaya karar verdiği anda ürünlerinizin mümkün olan en iyi anda sergilenmesini sağlayabilirsiniz. Sadece mağaza alanınız en verimli şekilde kullanılmayacak, aynı zamanda tüm mağaza şık bir görünüm kazanacaktır. Ürün boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak farklı yükseklik, genişlik ve malzeme için bir teşhir standı seçebilirsiniz. Ürün teşhir standına ihtiyacınız varsa projeniz, bedeniniz ve renginiz önemli.

Perakende teşhir standı tüm şekil ve boyutlarda olabilir. Bazı teşhir standı türleri, belirli ürün kategorileri için en uygunken diğerleri belirli perakende ortamları için en iyisidir. Geniş bir kulüp mağazasında daha büyük bir kurulum için yer olabilirken, küçük bir market yalnızca daha küçük ayak izlerine sahip düşük profilli satır içi teşhir standlarına izin verebilir.

Perakende iş ortağınızın gereksinimlerini değerlendirdikten sonra, birkaç düşünceniz daha var. Daha ağır veya yüksek cirolu bir ürün, ürünleri desteklemek için yeterince sağlam olan daha büyük bir yapıya ihtiyaç duyacaktır. Aynı şekilde, birkaç öğenin sergilenmesi, her bir ürünün parlamasını sağlamak için yeterli alana sahip bir teşhir standı gerektirecektir. Yerden tasarruf sağlayan ve düşük profilli teşhir standı tasarımları genellikle daha küçük ürünlerde en iyi sonucu verir.

Daha sonra, ürünlerinizi sergilemek istediğiniz mağazalardaki mevcut konumları dikkate almak isteyeceksiniz. Bazı teşhir standları belirli perakende satış yerleri için şekillendirilmiş ve boyutlandırılmıştır. Ek olarak, mağazanın bazı alanları, yüksek görünürlük ve daha fazla yaya trafiği sundukları için özellikle satış için etkili olduğu bilinmektedir. Bu en çok beğenilen konumlardan yararlanmak için doğru görüntü türüne ihtiyacınız olacak.

Mevcut tüm farklı seçeneklerle, hangi tür teşhir standı seçeceğinizden hala emin olamayabilirsiniz. Ürün teşhir standınızı seçmenize yardımcı olmak için, farklı türlerde geçici karton perakende teşhir standına ilişkin bu genel bakışı oluşturduk. Perakende sergileme seçeneklerimize, nasıl kullanıldıklarına ve en uygun oldukları ürünlere bir göz atın.

Her gün, özellikle bir perakende mağazasına girip bize sunulan tüm farklı ürünleri gördüğümüzde seçeneklerle bombardımana tutuluyoruz! Mevcut tüm seçeneklere baktığımızda, hangi ürünleri satın alacağımızı nasıl seçtiğimiz anahtar soru haline geliyor.

Ürün tekliflerinin arkasındaki ana fikir, talep üzerine satın almamızı sağlamaktır. Bir perakende mağazasına girdiğimizde, bir satın alma yapmak için oradayız ve perakende satışların yaklaşık% 70'i, müşteri mağazaya girene kadar karar verilmez! Bu, etkili pazarlamanın etkisini ve önemini ve özel tasarlanmış bir ürün teşhir standı veya özel bir perakende teşhir standı gibi mağaza içi reklamcılığın kullanılmasının neden kritik olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Ürün teşhir standı tam olarak nedir ve nasıl kullanılabilir? Genellikle satın alma noktası teşhirı olarak adlandırılan özel olarak tasarlanmış bir ürün teşhirı, tanıtımını yaptığı ürün veya malın yanına yerleştirilen pazarlama veya reklam materyalidir. Birçok özel teşhir, check-out kontuarında kurulurken, diğerleri mağazanın koridorlarına dağılmış durumda.

Özel teşhirların arkasındaki fikir, ilgi ve hızlı bir satın alma oluşturmaktır. Perakende mağazasının yüksek trafik alanlarındaki birçok büyük özel teşhirın, normal rafta satılan benzer ürünlerin satışlarını 60 kattan fazla artırdığı bilinmektedir! Açıkça görülüyor ki, böyle bir aracın yeni ve tekrar eden satışlar oluşturmada neler yapabildiği görülebiliyor!

ÖZEL TASARIMLI ÜRÜN TEŞHİR STANDLARINIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Ürünlerinizi perakende olarak satıyorsanız ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız, özel tasarım ürün teşhir standlarını düşünmelisiniz. Her markalı ürünün kendine özgü ve belirli bir görünüme ihtiyaç duyduğunun farkına vararak, özel olarak tasarlanmış bir ürün teşhir standı oluşturmak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken altı temel unsur şunlardır:

1. ÜRÜNÜN HEDEFLERİ VE TEŞHİR
Özel olarak tasarlanmış bir perakende teşhirı başarıyla oluşturmak için tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamak çok önemlidir. İster satışları artırmayı, ister yeni veya yaklaşan etkinlikleri tanıtmayı ya da isteğe bağlı promosyon satışları oluşturmayı hedefliyor olun, ürününüzü en iyi şekilde sergilemek ve temsil etmek için özel bir perakende teşhirı isteyeceksiniz.

2. TEŞHİR TASARIMI VE AMACI
Özel perakende vitrinler veya karton teşhir standları, ürününüzün doğru şekilde sunulması için renkler ve şekiller dahil olmak üzere markanızı güçlendirmelidir. Çok çeşitli özel teşhir ambalaj türleri vardır. Bu özel teşhirlardan bazıları şunları içerir:

Bağımsız Koridor Teşhir Standları - Ürünler, tüketicinin teşhirdan satın almasına olanak tanıyan bir teşhir standına yüklenir. Bu teşhirlar genellikle ürünü ve markayı tanıtmak için tabela kullanır
Sayaç Göstergeleri - Bazı küçük ürünler, ani satın alımları teşvik etmek için bir raftaki veya bir ödeme tezgahındaki bir teşhirı kullanabilir.
Damperli Teşhirlar - Ürünler bir adada veya bir mağazanın girişinde büyük bir çöp kutusuna yerleştirilir
Palet Teşhirları - Ürünler, promosyon amaçlı veya sezonluk satışlar için daha büyük vitrin araçlarına yüklenir. Çeyrek paletler, yarım paletler ve tam palet teşhirları arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli özel tasarlanmış ürün teşhirleri vardır.
Broşür Tutucu Teşhir Standları - Özel bir broşür tutucu veya literatür teşhirı kullanarak mesajınızı tüketiciyle paylaşın
3. BÜTÇE
Pazarlama bütçenizi reklam ve diğer bütçelerle birleştirmek, hem isteklerinizi hem de ihtiyaçlarınızı gerçeğe dönüştürmek için çok önemli olabilir. Bir perakendecinin, satış noktası ambalajı ile o katı veya tezgah alanını işgal etmenize izin vermek için talep edebileceği maliyetlerle ilişkili maliyetler de olabilir.

4. MAĞAZA ŞEMASI VE TASARIMI
Özellikle büyük ve küçük perakende mağazaları ve hatta bir alışveriş merkezi içinde tasarım sürecinde önemli olan konumlar olabileceğinden, teşhirınızın hangi perakendeciler için tasarlanacağını belirleyin.

5. PERAKENDE ALANI
Her mağazanın içindeki alanı ve markalı ürünlerinizi tanıtmak için nelere izin verileceğini düşünün. Özel teşhirınız bir koridorun sonunda, aslında koridorda, check-out kontuarında veya mağaza girişinde mi olacak? Her konum, satın alma noktanızın teşhir tasarımının boyutunu ve kapsamını belirleyecektir.

6. DİKKAT EDİN
Özel tasarlanmış ürün teşhir standınız duygu uyandırmalı ve müşterinin benzersiz markalı ürününüzle ilişkilendirmesine yardımcı olmalıdır. Duygusal bir bağlantı, müşterileri ürününüzle etkileşime girmeye teşvik eder ve bu ürüne dokunulmasına, alınmasına, test edilmesine ve hatta numune alınmasına izin verir.

Bu etkileşim, müşterinin satın alma olasılığını artırır. Yanından geçen her müşterinin fark edeceği ve nihayetinde ürününüzü satın alacağı, yaratıcı ve benzersiz, özel tasarlanmış bir ürün teşhir standı istiyorsunuz. Ek olarak, müşterilerinizin perakende mağazasından ayrıldıklarında ürünlerinizi düşünmeleri ve deneyimlerini aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak istemeleri için ürünlerinizi tanıtan özel bir teşhir istiyorsunuz!

Ürünlerinizi Kaliteli Perakende Teşhir Standları ile Sergileyin ve Satışları Artırın
Herhangi bir müşteriye sorun, size bir mağazanın önünden geçerken dikkatlerini çekmenin en iyi yolunun, ürünlerin harika bir şekilde sergilenmesini sağlamak olduğunu söyleyeceklerdir. En iyi ürünleri sunsanız bile, müşterileriniz onları iyi göremezlerse, büyük olasılıkla geri dönüp ayrılırlar. Satışlarınızı artırmak istiyorsanız, perakende teşhir tekniklerinizi bir sonraki seviyeye taşımanız gerekir.

İşletmem için perakende teşhir standlarını nasıl kullanabilirim?
Görüntü sisteminiz, işletmenizin başarısı için çok önemlidir. Ürünlerinizi sergileme konusunda ne kadar iyi olursanız, müşterilerinizin sizden satın alma şansı o kadar yüksek olur. Bu, özellikle potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için sürekli olarak diğer mağazalarla rekabet ettiğiniz ticari fuarlara katılırken önemlidir.

Avustralya perakende teşhir standlarını etkili bir şekilde kullanmak için, öncelikle hangi seçeneğin ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde hizmet edeceğini belirleyin. Aşağıda, ürün teşhir kullanımlarına ilişkin bazı örnekler ve bunların işletmeniz için nasıl optimize edilebileceğine dair fikirler verilmiştir:

Akrilik Ekranlar Plastik Standlar ile yüksek kaliteli ürünleri ve unlu mamulleri sergileyin
Akrilik standlar, mücevher, saat, kozmetik, cep telefonu veya döküm modellerini sergilemek için harika olan temiz ve zarif bir görünüme sahiptir. Güvenlik amacıyla kilitlenebilen şeffaf bir vitrin seçin veya ürünlerinizi farklı seviyelerde ve açılarda sergilemek için katmanlı yükselticiler seçin.

Bir teşhir standı dükkanı, kek ve diğer pişmiş şekerlerin nefis görünmesini sağlayan akrilik standlar sağlayabilir. Birçok üst düzey yemek şirketi, düğünler, partiler ve diğer etkinlikler sırasında zarif yemek sunumları için bu tür standları kullanır. Sergileme biçimleri nedeniyle mükemmel bir sanat eseri gibi görünen, unlu mamullerinizi fark ettiklerinde kaç müşteri çekeceğinizi düşünün.

Çok Katlı Akrilik Bardak Kek Standı
Broşür ve dergilerinizi Plastik Broşür Sahipleri ile sergileyin
İster bir hizmet veriyor olun, ister fark edilmesini istediğiniz yeni ürünleriniz olsun, ister satılık emlaklarınız olsun, kesinlikle işinizi tanıtacak bir broşürünüz var. Ancak potansiyel müşterileriniz bunu fark etmezse boşuna olacaktır. Broşürleri düz bir masaya yerleştirmek, çoğu potansiyel müşteri farkına varmayacağından, genellikle en az pratik pazarlama stratejisidir. Perspex broşür tutucuları kullanarak broşürlerinizi ön plana çıkarın. Bu tür tutucu, farklı belgeleri farklı düzeylerde sergileyebilir ve her kitapçığın kapağını öne çıkarır. Müşterileriniz dikkatlerini çeken birini kolayca seçebilirler.

Plastik Broşür Tutucular
Ürün adını ve bilgilerini yerleştirmek için veri şeritlerini kullanın
Müşteriler, ilgilendikleri ürünle ilgili her küçük detayı sormaktan nefret ederler: Bilginin kendileri için hazır olmasını tercih ederler. Perakende teşhir standlarınız için veri şeritlerinin gerekli olduğu yer burasıdır. Veri şeritleri, adı, fiyatı, barkodu veya diğer ayrıntılar gibi ürünle ilgili bilgileri içeren etiketleri tutabilir.

Veri şeritleri
Kablolu ekranlarla görüntüleri ve bilgileri öne çıkarın
Genellikle emlakçılar tarafından kullanılan kablo ekranları, resimleri ve ayrıntılı ürün açıklamalarını vurgulamanın harika bir yoludur. İster restoranda, ister peyzajda, mobilyada veya seyahat işinde olun, sunduğunuz tekliflerin dikey ekranlarını kullanarak sahip olduğunuz küçük alanı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sunduğunuz peyzaj stilinin veya turlarınıza dahil ettiğiniz turistik cazibenin bir fotoğrafını çekin - bunlar daha fazla müşteri çekmenin yollarından sadece birkaçı. Kablo ekranları göz alıcı ve dayanıklıdır ve ticaret gösterileri ve fuarlar için harika çalışır.

Müşterinizin bir tel ekran standı ile ürünlerinizi görmesine, dokunmasına ve satın almasına izin verin
İster yeni ürünler sunmak ister fazla stoklu olanları satmayı kolaylaştırmak isteyin, tel teşhir standları size yardımcı olabilir. Bunlar kolayca katlanıp saklanabilir, bu da onları pop-up mağazalar ve ticaret fuarları için harika bir perakende sergileme aracı haline getirir. Paketlenmiş yiyecekler, yumuşak oyuncaklar, kutulu oyuncaklar, giysiler, kitaplar veya diğer küçük eşyalar satıyorsanız bu harika bir seçimdir.

Zemin alanınızı ekran döndürücülerle maksimize edin
Zemin alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, dikey alan kullanmak anahtar noktadır. Bu nedenle, vitrin eğiricileri, Avustralya'daki ürün teşhir standlarındaki en popüler araçlardan biridir. Birkaç raf veya dolaba sahip olmak yerine, birden fazla ürünü aynı anda, hiçbirini arka sıraya koymadan tutabilen bir ekran döndürücü kullanın. Basit bir dönüş ve müşteri tek bir noktada dururken tüm ürünleri bulabilir. İhtiyaç duydukları şeyi bulmaları ne kadar kolay olursa, işletmeniz için o kadar iyi olur.

Tabela tutucu sistemleri ile dikkat çekici duyurular yapın
Yeni bir ürününüz var mı? Eşyalarınız indirimde mi? Kalın yazı tipleri ve parlak renkler ile büyük işaretler kullanarak müşterilerinize haber verin. Bu, bir müşterinin dikkatini çekebilir ve onları gitmesini istediğiniz yöne itebilir.


Teşhir Standı nedir?

Teşhir Standları, ilgili belirli ürünlerin satış noktasında satışını sağlamak için yaygın olarak bir araç olarak kullanılmaktadır. Teşhir Standları metal, ahşap, plastik gibi istenilen malzemelerden imal edilebilir. Teşhir Standının sahip olması gereken en önemli özellikler; düşük nakliye maliyetine sahip olmak için çekici görünüm, rahat ve montajı kolay inşaat ve demontaj. Teşhir Standları talebi karşılamak için zemin, masa üstü, duvara monte gibi çeşitlerde üretilebilmektedir.

SAYFAYI PAYLAŞ